Producenci
Jak działa grill SAFIRE?
Jak działa grill SAFIRE?

SAFIRE to bardzo wszechstronne, a przy tym oryginalne urządzenie służące do grillowania, które wymyślone zostało w RPA. Nie tylko pozwala piec mięsa, ryby, warzywa, ale także je smażyć, a nawet gotować. Efektem jest oczywiście jeszcze większa rozmaitość możliwych do przygotowania potraw, także takich w wersji dietetycznej. Co więcej, można w nim szykować tradycyjne potrawy, idealne dla osób początkujących i nieczujących się zbyt pewnie podczas gotowania, jak również przygotować dania bardziej wytrawne, wykwintne.

Czym wyróżnia się grill SAFIRE?

Sekretem tego grilla jest łatwość jego przenoszenia i transportu. Dzięki temu można zabrać go ze sobą w plener, zapakować do samochodu, a nawet zabrać na rejs. Waży on jedynie 3,5 kilograma, co czyni go naprawdę podręcznym. Do tego jego rozpalenie zajmuje jedynie 2 minuty. Koniec ze żmudnymi próbami przygotowania jedzenia na grillu – wszystko będzie gotowe jeszcze sprawniej. Jego powierzchnia grzewcza to 26,5 centymetra.

KUP GRILL SAFIRE TUTAJ

Urządzenie jest bardzo bezpieczne. Łatwość zamykania i przenoszenia sprawia, że nie trzeba się martwić o jakieś zabrudzenia. SAFIRE nie nagrzewa się i nie dymi, jest więc bezpieczny, także do użytku w pobliżu małych dzieci. Przez to, że się nie nagrzewa, można go postawić wszędzie bez obawy o nieestetyczne zniszczenia. Obudowa ze stali nierdzewnej jest bardzo elegancka. Jego uchwyty również się nie nagrzewają, a co za tym idzie – urządzenie można przestawiać w dowolne miejsce także w trakcie grillowania. To ważne szczególnie w przypadku polskiej, zmiennej przecież, pogody.

Osoby, które obawiają się długotrwałego i trudnego procesu mycia swojego grilla, mogą odetchnąć z ulgą – SAFIRE nadaje się do mycia w zmywarce.

Czy grillowanie jest zdrowe?

Grillowanie jako sposób przygotowania potraw, zwłaszcza mięs, jest bardzo zdrowe. W tym procesie bowiem tłuszcz jest wytapiany z produktu. Dodatkowo grillowanie dodaje potrawom bardzo wiele aromatu bez konieczności używania intensywnych przypraw.

Kontrowersje związane z grillowaniem wynikają z kapania tłuszczu na rozżarzone węgle. Wówczas bowiem dochodzi do uwalniania się rakotwórczych związków. Z tego powodu na przykład zaleca się układanie kratki nie bezpośrednio nad ogniem, a także stosowanie specjalnych tacek. Jednak nie w przypadku SAFIRE. To innowacyjna konstrukcja, w której zabezpieczono węgle przed przedostawaniem się na nie tłuszczu. W ten sposób można wykorzystywać jedynie pozytywne aspekty związane z grillowaniem, bez żadnych obaw o zdrowie swojej rodziny. Ten model jest bezdymowy, co oznacza, że można go użytkować także na balkonie, a nawet w domu!

Jak korzystać z grilla SAFIRE?

Zacznij od ustawienia grilla na stabilnej powierzchni: stole, podłodze, piasku, ziemi. Następnie włóż palenisko do korpusu wraz z rusztem na brykiet i włóż brykiet. Podpal go i odczekaj dwie minuty. Przykryj palenisko płytą lub rusztem i rozpocznij przygotowywanie potraw. Dzięki przykrywie nawet wówczas, kiedy grill się przewróci, jest na tyle szczelny, że gorące węgle nie stanowią dla nikogo zagrożenia. Dodatkowo również oznacza to koniec z uciążliwym dymem lecącym wprost do oczu. Nieprzywierająca płyta nada się idealnie na przykład do przygotowania pizzy. Tradycyjny ruszt sprawdzi się, jeżeli masz ochotę na bardziej typowe grillowe potrawy.

SAFIRE to duża rodzina, co oznacza, że swój grill możesz wzbogacić w jeszcze inne elementy, które uczynią spędzanie czasu na łonie natury naprawdę przyjemnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl